Arrangementer

Hva skjer i Østfold?

Sjekk ut hva som skjer resten av sommeren i Østfold.

Fra Hvalers svaberg til indre Østfolds dype skoger.

27. - 29. juli

Månefestivalen

Page 2

Ready!

Skjærgårdsriket Hvaler

Rekeaften på Herføl

Sommer på museet

Østfoldmuseene

JELØYAS PARKPERLE

Hva skjer på Galleri F15?

Frimarked lørdag og søndag

Gamlebyen

Indre Østfold, Halden, Moss, Sarpsborg, Råde, Rygge

11.juli

Halden – Allsang på grensen, Allsang på grensen 11.juli 2018 – Kl: 18.00 – 21.00

Halden – Halden Mikrobryggeri, Sommer KVISS i bakgården – Kl: 20.00 – 23.00

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00


Moss – Mikron Møllebyen, Allsang med Rune Rudberg – Kl: 19.00 – 02.00

Moss – Yogarom og Moss YogaSenter, SommerYoga med Frøydis – Kl: 19.00 – 20.30

Moss – Sjøhaug Naturistsenter, Rekeaften – Kl: 19.00 – 21.00

Moss – Tabletopbattle, Standard Event – Kl: 18.00 – 21.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


12.juli

Halden – Asbjørnsen & Co, Iddefjordsturen – Kl: 19.00 – 22.00

Halden – Halden Turist – VisitHalden og Fortidsminneforeningen Halden, KulTURvandringer – Banken, en ny og gammel bydel – Kl: 18.00 – 20.00

Halden – Active beauty Hundesenter, Bronsemerke (Appellmerke) prøve – Kl: 12.30

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00


Moss – GodStart, Moss- Godstart sommermatkurs for matsjefer 3-10år – Kl: 12.00

Moss – Ryggeyogaen og Moss YogaSenter, SommerYoga med Eileen i juli – Kl: 10.00 – 11.00


Sarpsborg – RedZone Racing, RedZone Racing- Klubbtreff – Kl: 19.00 – 22.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00



13.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – Asbjørnsen & Co, Iddefjordsturen – Kl: 19.00 – 22.00

Halden – Grensestua, Quiz Kveld på Grensestua – Kl: 19.30 – 01.00


Moss – Yogarom og Moss YogaSenter, SommerYoga med Frøydis – Kl: 10.00 – 11.30

Moss – Annas Artist agentur, Magnus Blom – Kl: 22.30 – 01.30

Moss – Tabletopbattle, Magic super fnm booster draft – Kl: 18.00 – 21.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Kampan Hus Thai Restaurant, Jan Yngvars dans og hyggekveld – Kl: 19.00 – 23.00


14.juli

Halden – Marcus og Martinus, Marcus og Martinus – Fredriksten Festning, Halden – Kl: 16.00 – 22.00

Halden – Sponvika Vertshus, The Thor Thorsen – Kl: 21.00 – 23.00

Halden – Grensestua, After beach med DJ Danny – Kl: 18.00


Moss – Øre Villa Kro, Essence of Smokie – Kl: 21.00 – 00.00

Moss – Queens Pub – Moss, Yngve Fritjof Kristiansen på Queens Pub – Kl: 15.00 – 18.00

Moss – Annas Artist agentur, Magnus Blom – Kl: 23.00 – 02.00



Sarpsborg – Bar 1016, Cowboyfest med Roy Petter Odden – Kl: 22:30 – 02.30

Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 12.00 – 16.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00



15.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – Citrus ernæring og yoga, Yoga Slow Flow utendørs i Halden i sommer – Kl: 12.00 – 13.30

Halden – Gaia Balanse, GongBad – Medisinsk Yoga – Kl: 19.00 - 21.00

Halden – Nadir Hvaler Fjordcruise, Jubileumstur Grandfinal, Slaget om Fredrikstens Festning – Kl: 10.00 – 18.00

Halden – Halden Frikirke, Fellesgudstjeneste i Metodistkirken – Kl: 11.00 – 12.30


Moss – Eme Norge, Padle Fun – Kl: 14.00 – 16.00

Moss – Moss Padel, Søndags mix’n for deg med racketerfaring – Kl: 16.00 – 18.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 12.00 – 16.00

Sarpsborg – Isarpsborg, Omvisning på Hafslund Hovedgård – Kl: 12.00 – 13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00

Sarpsborg – Tune Historielag, Tune Bygdemuseum – Kl: 12.00 – 15.00


16.juli

Moss – Yogarom og Moss YogaSenter, SommerYoga med Frøydis – Kl: 19.00 – 20.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


17.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – Sponvika Vertshus, Quiz Night i Vika hver tirsdag – Kl: 19.00 – 22.00



Moss – Ryggeyogaen og Moss YogaSenter, SommerYoga med Eileen i juli – Kl: 19.00 – 20.00



Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


18.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – Allsang på grensen, Allsang på grensen 18.juli – Kl: 18.00 – 21.00

Halden – Alexander Rybak, Halden, Norway: Alexander in recording of «Allsang på grensen» - Kl: 18.00 – 21.00

Halden – Halden Mikrobryggeri, Sommer KVISS i bakgården – Kl: 20.00 – 23.00


Moss – Yogarom og Moss YogaSenter, SommerYoga med Frøydis – Kl: 19.00 – 20.30

Moss – Tabletopbattle, Standard Event – Kl: 18.00 – 21.00

Moss – Sjøhaug Naturistsenter, Rekeaften – Kl: 19.00 – 21.00

Moss – Tabletopbattle, Magic League – Core 2019 – Kl: 18.00 – 20.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


19.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – Evangeliesenteret og Evangeliekirken Østerbo, Bønn og lovsangskonferanse – Kl: 19.00 til 22.juli kl: 11.00

Halden – Alexander Rybak, TV2 Norway: Alexander preforms in TV – show Allsang på grensen – Kl: 20.00 – 21.00

Halden – Halden turist – VisitHalden og Østfoldmuseene, KulTURvandringer – Karl XIIs sti – Kl: 18.00 – 20.00


Moss – Ryggeyogaen og Moss YogaSenter, SommerYoga med Eileen i juli – Kl: 10.00 – 11.00

Moss – Skarre øl og mat, Fleksnes maraton på Skarre – Kl: 16.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Sarpsborg 08, Europa League: Sarpsborg 08 – IBV Vestmannaeyjar – Kl: 19.00 – 21.00

Sarpsborg – Landsstevnet i Norges Bygdeungdomslag, Åpen konsert med The Baseballs på NBUs Landsstevne 2018 – Kl: 20.00 – 02.00


20.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – NFkino Halden, Festpremiere: Mamma Mia: Here we go again! – Kl: 18.00 – 21.00

Halden – Kokkekollektivet, Få billetter igjen – Kl: 19.00 – 20.30

Halden – Bryggerhuset Syd, Sommerquiz med David – Kl: 22.00 – 01.00


Moss – Yogarom og Moss YogaSenter, SommerYoga med Frøydis – Kl: 10.00 – 11.30

Moss – SF Kino Moss, Festpremiere – Mamma Mia – Kl: 20.00 – 23.00

Moss – Tabletopbattle, Magic FNM – Modern – Kl: 18.00 – 21.00

Moss – Annas Artist Agentur, Thor The Troubadour – Kl: 22.30 – 01.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olavsdagene Sarpsborg, Olavsfestivalen 2018 – Kl: 16.00 – 22.juli kl: 17.00

Sarpsborg – SF Kino Sarpsborg, Festpremiere – Mamma Mia – Kl: 20.00 – 23.00

Sarpsborg – Olav den Heldige, Olav den Heldig og Ranes hemmelighet – Kl: 21.30 – 23.30

Sarpsborg – Sognleikr, Songleikr at Sarpsborg Viking Festival – Kl: 18.00 – 19.00


21.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – Kokkekollektivet, Få billetter igjen – Kl: 21.00 – 22.30

Halden – Taube i Vika, Taube i Vika – Kl: 20.00

Halden – Halden Mikrobryggeri, Ølsmaking – Kl: 18.00 – 20.00

Halden – Grensestua, Konsert med Hans som Synger Johnny Cash og Cornelis Vreeswijk – Kl: 19.00 – 01.00


Moss – Queens Pub - Moss, Mr. Pianoman – Queens Pub – Kl: 15.00 – 18.00

Moss – Fiskebasaren og Younges Khalif & Khalifatet, Free Soul Music presenterer Younes Khalif & Khalifatet – Kl: 18.00 – 02.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olav den Heldige, Olav den Heldig og Ranes hemmelighet – Kl: 21.30 – 23.30

Sarpsborg – Sognleikr, Songleikr at Sarpsborg Viking Festival – Kl: 18.00 – 19.00

Sarpsborg – Landsstevnet i Norges Bygdeungdomslag, Veteranfest – NBUs Landsstevne 2018 – Kl: 18.00 – 02.00

Sarpsborg – Landsstevnet i Norges Bygdeungdomslag, Åpen konsert med Gunslingers på NBUs Ladsstevne 2018 – Kl: 19.00 – 02.00

Sarpsborg – PØJ Multimodal Artist, Dynamiske Folketoner i Sarpsborg – Kl: 19.00 – 20.30


22.juli

Halden – Pianostredet figurteater og den gamle kommandant, Den grønne ridder på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Halden – Citrus ernæring og yoga, Yoga Slow Flow utendørs i Halden i sommer – Kl: 12.00 – 13.30

Halden – Nadir Hvaler Fjordcruise, Jubileumstur Grandfinal, Slaget om Fredrikstens Festning – Kl: 10.00 – 18.00


Moss – Eme Norge, Padle Fun – Kl: 14.00 – 16.00

Moss – Moss Padel, Søndags mix’n for deg med racketerfaring – Kl: 16.00 – 18.00

Moss – SF Kino Moss, Karsten og Petra på Skattejakt – Kl: 13.00 – 16.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 12.00 – 16.00

Sarpsborg – Sognleikr, Songleikr at Sarpsborg Viking Festival – Kl: 18.00 – 19.00

Sarpsborg – Isarpsborg, Omvisning på Hafslund Hovedgård – Kl: 12.00 – 13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00

Sarpsborg – SF Kino Sarpsborg, Karsten og Petra på skattejakt – Kl: 13.00 – 16.00

Sarpsborg – Halden Frikirke og Metodistkirken i Halden, Fellesgudstjeneste på Betel – Kl: 11.00 – 13.00

Sarpsborg – Tune Historielag, Tune Bygdemuseum – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olav den Heldige, Olav den Heldig og Ranes hemmelighet – Kl: 21.30 – 23.30


23.juli

Moss – Frelsesarmeens seniorarbeid, Sommeruka for seniorer – Kl: 16.00 – 18.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00



24.juli

Halden – Sponvika Vertshus, Quiz Night i Vika hver tirsdag – Kl: 19.00 – 22.00



Moss – Ryggeyogaen og Moss YogaSenter, SommerYoga med Eileen i juli – Kl: 19.00 – 20.00



Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


25.juli

Halden – Halden Mikrobryggeri, Sommer KVISS i bakgården – Kl: 20.00 – 23.00

Halden – Allsang på Grensen, Allsang på Grensen 25.juli 2018 – Kl: 18.00 – 21.00

Halden – Vidar Johnsen, Allsang på Grensen, Halden (TV2) – Kl: 18.00 – 19.00


Moss – Sjøhaug Naturistsenter, Rekeaften – Kl: 19.00 – 21.00

Moss – Tabletopbattle, Magic League – Core 2019 – Kl: 18.00 – 20.30

Moss – Tabletopbattle, Magic Standard Showdown – Kl: 18.00 – 21.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olav den Heldige, Olav den Heldig og Ranes hemmelighet – Kl: 21.30 – 23.30

Sarpsborg – Fauna, Fauna – Olavskapellet, Sarpsborg – Kl: 19.00 – 20.00


26.juli

Halden – Halden Turist – VisitHalden og Idd og Enningdalen Historielag, KulTURvandringer – Monolittbruddet – Kl: 18.00 – 20.00

Halden – Torgeir & Kjendisene – Alltid på veien, Torgeir og Kjendisene – Sponvika Vertshus – Kl: 21.00 – 23.00


Moss – Ryggeyogaen og Moss YogaSenter, SommerYoga med Eileen i juli – Kl: 10.00 – 11.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olavsdagene Sarpsborg, Åpning av fotoutstillingen «Hvor skjer Jesus» - Kl: 19.00 – 21.00

Sarpsborg – Normisjon Betlehem Borgen, Torsdagsmøte – Kl: 19.00 – 21.00

Sarpsborg – Olav den Heldige, Olav den Heldig og Ranes hemmelighet – Kl: 21.30 – 23.30


27.juli

Halden – Kokkekollektivet, Jørn Hoel konsert – Kl: 21.00 – 00.00

Halden – Grensestua. Quizkveld på grensestua – Kl: 19.30 – 01.30


Moss – Annas Artist Agentur, Thor The Troubadour – Kl: 22.30 – 01.30

Moss – Tabletopbattle, Magic FNM – Booster Draft – Kl: 18.00 – 21.00

Moss – Tabletopbattle, Sun & Moon – Celestial Storm – Prerelease – 27.april – Kl: 18.30 – 21.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


28.juli

Halden – Halden Mikrobryggeri og Brød og Vann, Ole Paus – Kl: 21.00 – 00.00

Halden – Evangeliesenteret, Jubileumsmarkering under Landsstevnet – Kl: 19.30 – 20.30

Halden – Villa Kornsjø, After beach med DJ Danny – Kl: 18.00 – 01.00

Halden – Nådekirka Kristiansand, Grace Family Halden 28. – 29.Juli 2018 – Kl: 10.00 – 21.00


Moss – Frelsesarmeens seniorarbeid, Sommeruka for seniorer – Kl: 13.30 – 29.juli kl: 13.30

Moss – Mikron Møllebyen, The 2018 Summer Party lørdag 28.juli – Kl: 15.00 – 03.00

Moss – Øre Villa Kro, The Irish Vikings (Utescene) – Kl: 21.00 – 00.00

Moss – Skarre øl og mat, Cocktail party på Skarre – Kl: 16.00

Moss – Queens Pub – Moss, Lars Albrecht & Bob Appel på Queens Pub – Kl: 15.00 – 18.00

Moss – The Irish Vikings, Olsok blot – Kl: 21.00 – 23.55

Moss – Tabletopbattle, Sun & Moon – Celestail Storm – Prerelease – 28. april – Kl: 10.30 – 14.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olavsdagene Sarpsborg, Vigdis og Frank Wisur i Olavskapellet – Kl: 21.00 – 23.30

Sarpsborg – Det europeiske kulturarvåret 2018 og Østfoldmuseene, Familiedag på Borgarsyssel museum – Kl: 11.00 – 16.00


29.juli

Halden – Citrus ernæring og yoga, Yoga Slow Flow utendørs i Halden i sommer – Kl: 12.00 – 13.30

Halden – Nadir Hvaler Fjordcruise, Jubileumstur Grandfinal, Slaget om Fredrikstens Festning – Kl: 10.00 – 18.00

Halden – Nådekirka Kristiansand, Grace Family Halden 28. – 29.Juli 2018 – Kl: 10.00 – 18.00

Halden – Halden Frikirke, Metodistkirken i Halden, Fellesgudstjeneste i Frikirken – Kl: 11.00 – 13.00


Moss – Eme Norge, Padle Fun – Kl: 14.00 – 16.00

Moss – Moss Padel, Søndags mix’n for deg med racketerfaring – Kl: 16.00 – 18.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 10.00 – 16.00

Sarpsborg – Isarpsborg, Omvisning på Hafslund Hovedgård – Kl: 12.00 – 13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00

Sarpsborg – Tune Historielag, Tune Bygdemuseum – Kl: 12.00 – 15.00




30.juli

Halden – Gaia Balanse, GongBad – Medisinsk Yoga – Kl: 19.00 – 21.00


Moss – K.a.ns Beauty – Vippe Extentions i Moss, Grunnleggende Klassisk Vippe Extention Kurs – Kl: 10.00 – 31.juli kl: 17.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Greåker Musikkorps, Sommerspill på Greåker – Kl: 19.00 – 21.30

Sarpsborg – Friends for Understanding, Ferieklubb – Kl: 08.30 – 3.august kl: 16.30


31.juli

Moss – Ryggeyogaen og Moss YogaSenter, SommerYoga med Eileen i juli – Kl: 19.00 – 20.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – KABB Kristent Arbeid Blant Blindre og Svaksynte, Bli med på barne – og familieleir – Kl: 12.00 – 4.august kl: 15.00


1.august

Halden – Halden Mikrobryggeri, Sommer KVISS i bakgården – Kl: 20.00 – 23.00

Halden – Allsang på Grensen, Allsang på Grensen 1.aug. 2018 – Kl: 18.00 – 21.00

Halden – H2H og Kongens Brygge Halden, H2H kveld på Kongens – Kl: 20.00 – 23.00


Moss – Sjøhaug Naturistsenter, Rekeaften – Kl: 19.00 – 21.00

Moss – Tabletopbattle, Magic League – Core 2019 – Kl: 18.00 – 20.30

Moss – Tabletopbattle, Magic Standard Showdown – Kl: 18.00 – 21.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene, 300 år på Borgarsyssel – tilbake til 1718 – Kl: 11.00 – 20.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


2.august

Halden – Halden Turist – VisitHalden, Kulturvandringer – Tur til Rødnabbene


Moss – Ryggeyogaen og Moss YogaSenter, SommerYoga med Eileen i juli – Kl: 10.00 – 11.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene, 300 år på Borgarsyssel – tilbake til 1718 – Kl: 10.00 – 20.00



3.august

Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene, 300 år på Borgarsyssel – tilbake til 1718 – Kl: 10.00 – 20.00



4.august

Halden – Fest under eika i Sponvika, Fest under eika i Sponvika – Kl: 12.00 – 23.00

Halden – Halden Mikrobryggeri, Ølsmaking – Kl: 18.00 – 20.00

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Vedic Art Grunnkurs eller Fortsettelseskurt 2 dager – Kl: 10.00 – 16.00

Halden – Berg Bygdeungdomslag, Bygdefest med Berg Bygdeungdomslag – Kl: 20.00 – 02.00


Moss – Hundeglede Hundeskole, Nosework-Weekend i Moss (Nybegynner) – Kl: 12.30 – 5.aug. kl 16.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Sparta Warriors, Første istrening – 4.august – Kl: 14.00 – 19.00

Sarpsborg – Rødt Sarpsborg og Omegn, Aktivitetsdag i Landeparken – Kl: 12.00 – 16.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene, 300 år på Borgarsyssel – tilbake til 1718 – Kl: 10.00 – 20.00



5.august

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Vedic Art Grunnkurs eller Fortsettelseskurt 2 dager – Kl: 10.00 – 16.00

Halden – Halden Frikirke og Metodistkirken i Halden, Fellesgudstjeneste i Tabernaklet – Kl: 11.00 – 13.00


Moss – Eme Norge, Padle Fun – Kl: 14.00 – 16.00

Moss – Moss Padel, Søndags mix’n for deg med racketerfaring – Kl: 16.00 – 18.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene, Barnas dag – tilbake til 1718 – Kl: 11.00 – 16.00

Sarpsborg – Isarpsborg, Omvisning på Hafslund Hovedgård – Kl: 12.00 – 13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene, 300 år på Borgarsyssel – tilbake til 1718 – Kl: 11.00 – 16.00

Sarpsborg – Tune Historielag, Tune Bygdemuseum – Kl: 12.00 – 15.00


6.august

Moss – Sommerseilskolen – Moss seilforening, Sommerskole Moss seilforening uke 26, 27, 32, 33 – Kl: 07.30 – 16.30

Moss – Hundeglede Hundeskole – Valpekurs i Moss – Kl: 18.30 – 21.00

Sarpsborg – Mr.TraffiQ - Trafikalt grunnkurs – Kl: 15.00 – 17.15

Sarpsborg - Greåker Musikkorps – Sommerspill på Greåker – Kl: 19.00 – 21.30

Sarpsborg – PT Charlotte Akselsen – Bootcamp Utetrening! Smil og Svette i Skjønn Forening – Kl: 18.30 – 19.30


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


7.august


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Mr.TraffiQ – Trafikalt grunnkurs – Kl: 15.00 – 17.15


8.august

Halden – Bilsport Classic Grensetreff – Bilsport Classic Grensetreff 2018 – 8. aug. kl: 18:00 til 12. aug. kl. 16:00

Halden – Allsang på Grensen – Allsang på Grensen 8.aug 2018 – Kl: 18.00 – 21.00

Moss – Sjøhaug Naturistsenter, Rekeaften – Kl: 19.00 – 21.00

Moss – Tabletopbattle, Magic League – Core 2019 – Kl: 18.00 – 20.30

Moss – Tabletopbattle, Magic Standard Showdown – Kl: 18.00 – 21.30

Moss – FolkPort – FolkPort Acoustic | Fiskebasaren – Kl: 20.00 – 23.00

Sarpsborg – Mr.TraffiQ – Trafikalt grunnkurs – Kl: 15.00 – 17.15


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


9.august

Halden – Halden Turist – Visit Halden og Fortidsminneforeningen Halden – Kulturvandringer – Karl XIIs fall – Kl: 18.00 – 20.00

Moss – Hundeglede Hundeskole – Aktiviseringskurs i Moss – Kl: 17.30 – 20.30

Sarpsborg – Mr.TraffiQ – Trafikalt grunnkurs – Kl: 15.00 – 17.15

Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


10.august

Halden – Halden Mikrobryggeri og Brød og vann – Belfast Express – Kl: 21.00 – 00.00

Moss – Røed Gård på Jeløy – Romantisk konsertaften i hagen på Røed – Kl: 20.00 – 22.00

Moss – Fiskebasaren og Annas Artist Agentur – Sjur & Tommy – Kl: 23.00 – 02.00

Sarpsborg – Madagaskarforeningen – Skandinavisk Madagaskartreff – 10.aug. kl. 14.00 – 12.aug. kl. 17.00

Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


11.august

Halden – Norsk Mustang Club – Norsk Mustang Club Høsttreff Halden – Kl: 10.00 – 16.00

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning – Vedic Art Strukturkurs – 2 dager – Kl: 10.00 -16.00

Moss - Moss i Sentrum – Gratis Utekino i Moss – Kl: 16.00 – 23.00

Moss – Hundeglede Hundeskole – Kantarellsøkskurs i Moss – 11.aug. kl. 11:30 – 12.aug. kl. 15:30

Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00


12.august

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning – Vedic Art Strukturkurs – 2 dager – Kl: 10.00 -16.00

Halden – Halden Frikirke – Fellesgudstjeneste i Metodistkirken – Kl: 11.00 – 13.00

Halden – Halden Turist – VisitHalden – Guiding på Fredriksten Festning – Kl: 14.00 – 15.00

Moss – Sommerseilskolen – Moss Seilforening – Sommerseilskole Moss Seilforening uke 26,27,32,33 – Kl: 07.30 – 16.30

Moss – Noreødegården Ryttersportsenter – Sommerleir på Noreødegården – Kl: 08.30 – 17.00

Moss – Østfoldmuseene – Christian Fredrik-dagene på Moss by- og industrimuseum – Kl: 12.00 – 15.00

Moss – Eme Norge, Padle Fun – Kl: 14.00 – 16.00

Moss – Moss Padel, Søndags mix’n for deg med racketerfaring – Kl: 16.00 – 18.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Isarpsborg, Omvisning på Hafslund Hovedgård – Kl: 12.00 – 13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00

Sarpsborg – Tune Historielag, Tune Bygdemuseum – Kl: 12.00 – 15.00


13.august

Halden – Kultursommerskole i Halden og Halden kulturskole, Kultursommerskole i Sommerferien – Kl: 09.00 – 17.august kl. 15.00

Halden – Gaia Balanse, GongBad – Medisinsk Yoga – Kl: 19.00 – 21.00

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Ukeskurs Vedic Art Grunnkurs eller fortsettelseskurt – Kl: 10.00 – 16.00

Halden – Hesteglede, Ukeskurs – Kl: 10.00 – 17.august kl. 15.00

Halden – Halden Dykkersenter, 18.08.13 – Grunnkurs – Kl. 16.30 – 19.august kl. 18.00


Moss – Sommerseilskolen – Moss seilforening, Sommerskole Moss seilforening uke 26, 27, 32, 33 – Kl: 07.30 – 16.30

Moss – Hundeglede Hundeskole, Valpekurs i Moss – Kl 18.30 – 20.00

Moss – Østfoldmuseene, Mossefossensdag – Kl. 08.00 – 16.00


Sarpsborg – Østfoldmuseene og Det europeiske kulturarvåret 2018, Barnas Museumsstafett – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – Inspiria science center, Inspirius science club – Kl. 08.30 – 15.30


14.august

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Ukeskurs Vedic Art Grunnkurs eller fortsettelseskurt – Kl: 10.00 – 16.00

Halden – Fadderukene HiØ, Åpningsdagen – Kl. 11.30


Moss – Christian Frederik -dagene og Arena, Moss Kirke- og Kultursenter, Fredskonsert – Mahsa Vahdat / Murat Inclinalca / Tord Gustavsen – Kl. 20.00 – 21.30

Moss – Trosopplæring i Rygge, Sommer i kirken – Kl. 08.00 – 16.august kl. 16.00


Sarpsborg – Inspiria science center, Inspirius science club – Kl. 08.30 – 15.30

Sarpsborg – Våler Yoga og Villa Hjerterom, Prøvetime i MediYoga stress og utbrenthet tirsdager – Kl: 09.30 – 10.45 // 11.00 – 12.30

Sarpsborg – Orient Dansesenter, Jallabina Workout – Kl. 18.30 – 19.30


15.august

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Ukeskurs Vedic Art Grunnkurs eller fortsettelseskurt – Kl: 10.00 – 16.00


Moss – Sjøhaug Naturistsenter, Rekeaften – Kl: 19.00 – 21.00

Moss – Tabletopbattle, Bolt Action Challange – Kl. 18.30 – 22.00

Moss – Tabletopbattle, Magic Standard Showdown – Kl: 18.00 – 21.30


Sarpsborg – Inspiria science center, Inspirius science club – Kl. 08.30 – 15.30


16.august

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Ukeskurs Vedic Art Grunnkurs eller fortsettelseskurt – Kl: 10.00 – 16.00


Moss – Hundeglede Hundeskole, Belønningskurs i Moss – Kl. 17.30 – 20.30


Sarpsborg – Våler Yoga og Villa Hjerterom, Prøvetime- Yoga for Ungdom – Torsdag – Kl.20.15 – 21.15

Sarpsborg – Våler Yoga og Villa Hjerterom, Prøve i MediYoga torsdag – kl. 17.00 – 18.30 //18.45 – 20.00

Sarpsborg – Inspiria science center, Inspirius science club – Kl. 08.30 – 15.30


17.august

Halden – Herregårdskafeen, The Salmon Smokers – Kl. 17.00 - 23.00

Halden – Det Norske Blåseensemble, Fyrverkerikonserten 2018: ABBA i havna – Kl. 20.30 – 22.30

Halden – Halden Mikrobryggeri og Brød og vann, The Boogietraps OG Beat På Høna – Kl. 21.00 – 00.00

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Ukeskurs Vedic Art Grunnkurs eller fortsettelseskurt – Kl: 10.00 – 16.00


Moss – Tjugods og Festivalen Sin, Tjugods på Festival Sin 2018 – Kl. 18.00 – 22.00


Sarpsborg – Greverud Kirke, Menighetsweekend – Kl. 18.00 – 19.august kl. 14.00

Sarpsborg – Alf Graarud Motor as, AGM Kjørekurs/Banedag på Rudskogen – Kl. 17.00 – 21.00


18.august

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning, Ukeskurs Vedic Art Grunnkurs eller fortsettelseskurt – Kl: 10.00 – 16.00

Halden – Halden Mikrobryggeri, Ølsmaking – Kl. 18.00 – 20.00

Halden – Halden Mikrobryggeri og Hege Brynildsen, Hege Brynildsen m/ Band – Kl. 21.00

Halden – Hesteglede, Kathrin kurs – Kl. 11.00 – 19. august kl. 14.00


Moss – Festivalen Sin og Kristian Torgalsen, Kristian Torgalsen / Norway / Festivalen Sin - Kl. 14.00 – 17.00

Moss – CLC-CLAES Lindberg covershow, CLC – Sommerens Største hageparty – Kl. 20.00 – 02.00

Moss – Ralph Nilsen, Word Up! Hip Hop festival 2018 – Kl. 18.00 – 02.30


Sarpsborg – Sarpsborg Blues club, Bluesbury (S) – Kl. 20.00 – 23.00

Sarpsborg – FarmaYoga, Workshop med Vibeke Klemetsen – Kl. 11.30 – 13.30


19.august

Halden – Gaia Balanse, Ekstra Medi Yoga med GongBad. Når en mann kommer fra Tyskland – Kl. 19.00 – 21.00

Halden – Halden Turist – VisitHalden, Guiding på Fredriksten festning – Kl. 14.00 – 15.00


Moss – Eme Norge, Padle Fun – Kl: 14.00 – 16.00

Moss – Østfoldmuseene, Christian Frederik- dagen på Moss by- og industrimuseum – Kl. 12.00 – 15.00

Moss – Moss Padel, Søndags mix’n for deg med racketerfaring – Kl: 16.00 – 18.00


Sarpsborg – Isarpsborg, Omvisning på Hafslund Hovedgård – Kl: 12.00 – 13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00

Sarpsborg – Tune Historielag, Tune Bygdemuseum – Kl: 12.00 – 15.00

Sarpsborg – FarmaYoga, Workshop med Fatima Sidhree – Kl. 10.30 – 13.30


20.august

Halden – Gaia Balanse, MediYoga for viderekomme – Kl. 09.30 – 11.00

Halden – Vannvogna konsert & kunsthall og kammerfest i Østfold, I Nød och lust: Mozart og Bellman – Kl. 19.00 – 21.00


Moss – Hundeglede Hundeskole, Valpekurs i Moss – Kl 18.30 – 20.00

Moss – Hundeglede Hundeskole, Hverdagslydighetskurs i Moss – Kl. 20.00 – 21.30


Sarpsborg – Sentrum Kamsport – Sarpsborg, Oppstart av høsttermin – Kl. 18.00 – 21.00


21.august

Halden – Gaia Balanse, MediYoga chakrabalansering. Få plasser – Kl. 19.00 – 21.00


Sarpsborg – Yogasentrum, Klassisk yoga for alle – formiddagskurs – Kl. 10.00 – 11.30

Sarpsborg – Våler Yoga og Villa Hjerterom, MediYogakurs ved stress og utbrenthet over 6 tirsdager – Kl. 09.30-10.45

Sarpsborg – Sarpsborg frivilligsentral og Sarpsborg bibliotek, Språkkafe – Kl. 11.00 – 13.00


22.august

Halden – Gaia Balanse, MediYoga Chakrabalansering – Kl. 17.30 – 19.00

Halden –Gaia Balanse, YinYoga kurs. Nyhet her hos Gaia Balanse – Kl. 19.16 – 20.45

Halden – Gaia Balanse, MediYoga for nybegynnere og litt øvet – Kl. 09.30 – 11.00


Moss – Tabletopbattle, Magic Standard Showdown – Kl: 18.00 – 21.30

Moss – Hundeglede hundeskole, Nosework-kurs i Moss (Nybegynner) – KL. 19.30 – 21.30


Sarpsborg – Yogasentrum, Kundalini yoga – introduksjonskurs – Kl. 20.00 – 21.30

Sarpsborg – Yogasentrum, Klassisk yoga – introduksjonskurs – Kl. 18.15 – 19.45

Sarpsborg – Yogasentrum, Klassisk yoga for alle – Kl. 16.30-18.00

Sarpsborg – Sarpsborg frivilligsentral, Maleklubben Aurora – Malergruppe – Kl. 10.00 – 13.00

Sarpsborg – Yogaskolen i Sarpsborg, MediYoga for alle – Kl. 10.00 – 11.30

Sarpsborg – Østfoldmuseene, Kulturhistorisk vandring på Herføl – Kl. 18.00 – 21.30

Sarpsborg – Varteig IL Fotball, Trening for jenter og gutter født 2013 – Kl. 17.00 – 18.00


23.august

Halden – Gaia Balanse, MediYoga for nybegynnre og litt øvet – Kl. 17.15 – 18.45

Halden – Gaia Balanse, MediYoga for viderekomne – Kl. 19.00 – 20.30

Halden – Fredrikshaldfest, Fredrikshaldfest – program torsdag – Kl. 11.00 – 20.30

Halden – Tyskseksjonen – HiØ, Forfattermøte med ungdomsbokforfatter Andreas Jungwirth – Kl. 18.00 – 19.30

Halden – Fredrikshaldfest, Det store fallet – om Karl XII under Fredrikshaldfest – Kl 11.00 – 19.00


Sarpsborg – Bilder i kampen mot særskrivingsfeil og Glenghuset, Andre Ulveseter – Negativ Optimist i Sarpsborg – Kl. 20.00 – 22.00

Sarpsborg – Yogasentrum, Vinyasa Flyt – Kl. 18.15 – 19.45

Sarpsborg – Våler Yoga og Villa Hjerterom, MediYoga-Kurs over 16 torsdager – Kl. 17.00 – 18.30 // 18.45 – 20.00

Sarpsborg – Våler yoga og Villa Hjerterom, Yoga for ungdom – kurs over 8 ganger – Kl. 20.15 – 21.15

Sarpsborg – Sarpsborg frivilligsentral, Kom deg ut! – Kl. 11.00 – 12.30

Sarpsborg – Yogaskolen i Sarpsborg, MediYoga for alle – Chakrafordypning – Kl. 19.00 – 20.30


24.august

Halden – Fredrikshaldfest, Det store fallet – om Karl XII under Fredrikshaldfest – Kl 11.00 – 19.00

Halden – Fredrikshaldfest, Fredrikshaldfest – Program fredag – Kl. 11.00 – 23.30

Halden – Fredrikshaldfest og Det Norske Blåseensemble, Fredrikshaldfest 2018: Musikkteater «Kongen kommer» - Kl. 19.30 – 21.00

Halden – Svenska Lifconpagniet, Halden – Kl. 21.00 – 00.00

Halden – Fredrikshaldfest og Det Norske Blåseensemble, Fredrikshaldfest 2018: Pubmusikk med det Norske Blåseensemble – Kl. 22.00 – 23.00


Moss – Verket Scene, Mot i brøstet – 25 år // Verket Scene // Moss – Kl. 19.00 – 25.august kl. 22.00

Moss – Malekurs med Rene Bjerke, Malerkurs med Rene Bjerke i Moss – Kl. 17.30 – 26.august kl. 15.00


Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 12.00 – 16.00

Sarpsborg – Kompani ITS og Østfold kulturutvikling, Hurrahølet – Kl. 21.00 – 22.00

Sarpsborg – Stand up Moss og Bilder i kampen mot særskrivingsfeil, Andre Ulveseter – Negativ optimist – Kl. 20.00 – 22.00


25.august

Halden – Fredrikshaldfest, Det store fallet – om Karl XII under Fredrikshaldfest – Kl 11.00 – 19.00

Halden – Fredrikshaldfest, Fredrikshaldfest – Program lørdag – Kl. 10.00 – 23.30

Halden – Fredrikshaldfest og Det Norske Blåseensemble, Fredrikshaldfest 2018: Musikkteater «Kongen kommer» - Kl. 17.00 – 18.30 // 19.00 – 20.30

Halden – Svenska Lifconpagniet, Halden – Kl. 21.00 – 00.00

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning – Vedic Art grunnkurs eller fortsettelseskurs 2 dager – Kl. 10.00 – 16.00

Halden – Fredrikshaldfest og Det Norske Blåseensemble, Fredrikshaldfest 2018: Pubmusikk med det Norske Blåseensemble – Kl. 22.00 – 23.00

Halden – Espen Holtan og Ronald Prang, Corazon – Kl. 20.00

Halden – Halden Indoor Yachting Club, Fredrikshald Regatta 2018 – Kl. 15.00

Halden – Fredrikshaldfest, Omvisninger på Rød herregård under fredrikshaldfest – Kl. 11.00 – 11.45 // 12.01 – 12.45 // 14.00 – 14.45


Moss – Verket Scene og Nama Management & Events AS, Prøvestilling, mot I brøstet – Kl. 19.00 – 22.00

Moss – Atelier Igor Meyer, Malekur med Igor Meyer i Moss – Kl. 11.00 – 26.august kl. 17.00

Moss – Wenches Terapi / Energiarbeid, Workshop familiekonstellasjoner – KL. 10.00 – 26.August kl. 15.00


Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 10.00 – 16.00

Sarpsborg – Nei til mobbing – Norge, Moddefridagen 2018 – 12.00 – 16.00

Sarpsborg – The Human nature, minikonsert og signering i Sarpborg – Kl. 13.00 – 14.00

Sarpsborg – Autismeforeningen – Østfold fylkeslag, Søskentreff 8 – 12år – Kl. 12.00 – 14.30

Sarpsborg – Bjørnstad forsamling, nabofest – KL. 14.00 – 19.00

Sarpsborg – Nedre Glomma unge høyre, Nedre glomma unge høyre – Fredrikstad Pride 2018 – Kl. 16.00

Sarpsborg – iseveien senter og family sports club iseveien, Familiedag 25.aug. – kl.10.00 – 14.00


26.august

Halden – Halden Turist – VisitHalden, Guiding på Fredriksten festning – Kl. 14.00 – 15.00

Halden – Fredrikshaldfest, Omvisninger på Rød herregård under fredrikshaldfest – Kl. 11.00 – 11.45 // 12.01 – 12.45 // 14.00 – 14.45 // 15.00 – 16.00

Halden – Mona Espelien Vedic Art Fredriksten Festning – Vedic Art grunnkurs eller fortsettelseskurs 2 dager – Kl. 10.00 – 16.00

Halden – Fredrikshaldfest, Det store fallet – om Karl XII under Fredrikshaldfest – Kl 11.00 – 19.00

Halden – Fredrikshaldfest, Fredrikshaldfest – Program søndag – kl. 10.15 – 16.00


Moss – Eme Norge, Padle Fun – Kl: 14.00 – 16.00

Moss – Moss Padel, Søndags mix’n for deg med racketerfaring – Kl: 16.00 – 18.00


Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 10.00 – 16.00

Sarpsborg – Isarpsborg, Omvisning på Hafslund Hovedgård – Kl: 12.00 – 13.00, 13.00 – 14.00, 14.00 – 15.00

Sarpsborg – Villa Hjerterom, Fullmåne og tromme meditasjon ute i Eidet – Kl. 16.00 – 18.00


27.august

Moss – Hundeglede Hundeskole, Valpekurs i Moss – Kl 18.30 – 20.00


Sarpsborg – Fit for fight kampsportsenter, Ny sesong start – Kl. 17.00 – 21.00

Sarpsborg – Villa Hjerterom, Mediumtrening – Tema: Reading – Kl. 18.30 – 21.00


28.august

Sarpsborg – Sarpsborg frivilligsentral og Sarpsborg bibliotek, Språkkafe – Kl. 11.00 – 13.00


29.august

Moss – Tabletopbattle, Magic Standard Showdown – Kl: 18.00 – 21.30

Moss – Hundeglede hundeskole, Nosework-kurs i Moss (Nybegynner) – KL. 19.30 – 21.30


Sarpsborg – Sarpsborg frivilligsentral, Maleklubben Aurora – Malergruppe – Kl. 10.00 – 13.00

Sarpsborg – Yogaskolen i Sarpsborg, MediYoga for alle – Kl. 10.00 – 11.30

Sarpsborg – Yogasentrum, Yoga for gravide / fødselsforberedelse – Kl. 16.30 – 18.00

Sarpsborg – Livsstyrken, Nytt kurs i livsstyrketrening høsten 2018 – Kl. 18.00 – 19.00

Sarpsborg – Sarpsborg frivilligsentral, Bowls – Kl. 11.00 – 13.00


30.august

Moss – Hundeglede hundeskole, Triksekurs i Moss – Kl. 19.30 – 21.30


Sarpsborg – Sarpsborg frivilligsentral, Kom deg ut! – Kl. 11.00 – 12.30

Sarpsborg – Yogaskolen i Sarpsborg, MediYoga for alle – Chakrafordypning – Kl. 19.00 – 20.30

Sarpsborg – Verdi Media Norge AS, Gratis Seminar: Introduksjon til Digitalt markedsføring – Kl. 09.00 – 11.00

Sarpsborg – Innovsjon Norge-Oslo, Akershus og Østfold og Etablererservice Østfold, Fra Ide til Marked – Kl. 09.00 – 12.00


31.august

Halden – Rune Rudberg band og Kongens Brygge Halden – Kl. 20.00 – 23.00

Halden – Hesteglede, Rehabiliterings kurs – Kl. 16.00 – 2.september kl. 16.00

Halden – Halden Dykkesenter, Advanced Kurs – Kl. 16.30 – 2.september kl. 17.00


Moss – Supersofa. Molten Gold og supersofa på Tivolikjeller’n – Kl. 20.00 – 23.59


Sarpsborg – Olafsdagene Sarpsborg, Sommeren på Storedal Kultursenter – Kl: 12.00 – 16.00

Sarpsborg – Sarpsborgfestivalen og HES, Sarpsborgfestivalen 2018 – Kl. 16.00 – 1.september kl. 23.59

Sarpsborg – Alf Graarud Motor AS, AGM høstweekend – Salg av demosykler – Kl. 10.00 – 16.00

Sarpsborg – FRI Østfold, Pubtreff: O’learys i Sarpsborg – Kl. 18.00 – 20.00

Sarpsborg – Kampan Hus Thai Restaurant, Einar Solem spiller til dans – Kl. 19.00 – 23.00

Fredrikstad og Hvaler

11. juli: Premiere på årets forestilling av «Brottsjø» i Brottet Amfi på Hvaler. Totalt fem forestillinger, den siste er 25. juli.


11. juli: Konsert med Maria Steinsvik og Hjørdis Helena Oftestad og deres pianist Morten Fredriksen. Hvaler kirke.


11. juli: Sommerkonsert med Anina Radotina i Fredrikstad domkirke. Gratis inngang, kollekt på vei ut.


11. juli Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


11. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


11. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


11. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


11. juli Argentinsk Tango i Musikkpaviljongen


11. juli Konsert - Fem Drager på Cafè Magenta, Gamlebyen




12. juli: Forestillingen om Emil starter på Isegran. Totalt ni forestillinger. Den siste er mandag 16. juli.


12. juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


12. juli: Kaptein Rødskjegg og sjørøverne med forestillingen «Gøy på Vannet». Showet spilles i Brottet Amfi på Hvaler den 12., 13., og 14. juli.


12. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


12. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


12. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


12. juli: Emil på Isegran - utendørs familieteater, midt i Anno-landsbyen på Isegran.




13: juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


13. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


13. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


13. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


13. juli: Emil på Isegran - Utendørs familieteater, midt i Anno-landsbyen på Isegran.


13. juli: Flashback Summer Festival - Fredrikstad, Seiersborg parkeringsplass på Trosvikstranda




14: juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


14. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


14. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


14. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


14. juli: Kunstutstilling Atelier & Galleri - Tøihuset i Gamlebyen


14. juli: Emil på Isegran - Utendørs familieteater, midt i Anno-landsbyen på Isegran.


14. juli: Tangkurs - Tangsafari, Engelsviken


14. juli: Sommerutstilling 2 på Galleri Gamle Tomb




15. juli: «Pippi på de 7 hav», Egal teater spiller forestilling i underholdningsteltet på Hvaler Gjestgiveri.


15. juli: "Myten om fru Birgitte" - en dramatisert omvisning, Elingaard Herregård


15. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


15. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


15. juli: Kunstutstilling Atelier & Galleri - Tøihuset i Gamlebyen


15. juli: Emil på Isegran - Utendørs familieteater, midt i Anno-landsbyen på Isegran.


15. juli: Teselskap for barna i Elingaards have


15. juli: Sommerutstilling 2 på Galleri Gamle Tomb




16. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


16. juli: Emil på Isegran - Utendørs familieteater, midt i Anno-landsbyen på Isegran.




17. juli: Sangaften i Hvaler kirke med Tore & Bjørnar sammen med Ken Phillips, Toril Nordby og Maria Schorpen.


17. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


17. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




18. juli: Sommerkonsert med Per-Øyvind Johannessen i Fredrikstad domkirke. Gratis inngang, kollekt på vei ut.


18. juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


18. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


18. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


18. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


18. juli: Argentinsk Tango i Musikkpaviljongen




19. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


19. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


19. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




20: juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


20. juli: Kari Bremnes i underholdningsteltet på Hvaler Gjestgiveri.


20. juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


20. juli: Vidar Villa, Oral Bee og Mr. Pimp Lotion på Skjærhalden torg. Dobbelt konsert. Arrangør er Vetshuset Skjærhalden.


20. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


20. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




21. juli: Asle Beck og Vassendguttane på Skjærhalden torg.Dobbelt konsert. Arrangør er Vertshuset Skjærhalden.


21. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


21. juli: Polyester og Dance With A Stranger på Plenen, Hvaler Gjestgiveri.


21. juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


21. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


21. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


21. juli: Kunstutstilling Atelier & Galleri - Tøihuset i Gamlebyen


21. juli: Sommerutstilling 2 på Galleri Gamle Tomb




22. juli: Sondre Lerche har intimkonsert i underholdningsteltet, Hvaler Gjestgiveri.


22. juli: "Myten om fru Birgitte" - en dramatisert omvisning, Elingaard Herregård


22. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


22. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


22. juli: Kunstutstilling Atelier & Galleri - Tøihuset i Gamlebyen


22. juli: Sommerutstilling 2 på Galleri Gamle Tomb




23. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




24. juli: Christoffer Pedersen, Marius Haltli og Terje Norum i Østre Fredrikstad kirke.


24. juli: Magnus Grønneberg med intimkonsert i underholdningsteltet, Hvaler Gjestgiveri.


24. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


24. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




25. juli: Sommerkonsert i Domkirken.


25. juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


25. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


25. juli: Heine Totland med Rock and Roll Circus i underholdningsteltet, Hvaler Gjestgiveri.


25. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


25. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


25. juli: Argentinsk Tango i Musikkpaviljongen




26. juli: Jan Eggum med intimkonsert i underholdningsteltet, Hvaler Gjestgiveri.


26. juli: OBOS på Månen. Christel Alsos, Adam Douglas og Morten Abel står på scenen. Utsolgt.


26. juli Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


26. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


26. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


26. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




27. juli: Månefestivalen. Disse spiller: Bernhoft & The Fashion Bruises, The Human Nature, Hanne Boel, Knut Reiersrud Band og Hellbillies.


27. juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


27. juli: Violet Road og Dr Hook på Plenen, Hvaler Gjestgiveri.


27. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


27. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


27. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




28. juli: Trang Fødsel og Postgirobygget på Plenen, Hvaler gjestgiveri.


28. juli: Ny familiefestival på Hankø. Underholdning for små og store barn, foreldre og besteforeldre. Det blir også aktiviteter og konkurranser.


28. juli: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


28. juli: Månefestivalen. Disse spiller: OnklP & De Fjerne Slektningene, Ystrøm Unit, Moviestar, Chain Home, TBA og Thåström.


28. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


28. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


28. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


28. juli: Kunstutstilling Atelier & Galleri - Tøihuset i Gamlebyen


28. juli: Sommerutstilling 2 på Galleri Gamle Tomb




29. juli: Espen Beranek Holm med band og Hilde Louise Asbjørnsen med band i underholdningsteltet, Hvaler Gjestgiveri.


29. juli: "Myten om fru Birgitte" - en dramatisert omvisning, Elingaard Herregård


29. juli: Månefestivalen. Disse spiller: Bel Canto, The Secret Sound of Dreamwalkers, Lars Vaular, Darling West, I am K og The Waterboys.


29. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


29. juli: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


29. juli: Kunstutstilling Atelier & Galleri - Tøihuset i Gamlebyen


29. juli: Sommerutstilling 2 på Galleri Gamle Tomb




30. juli: Sommerlukking med Ingrid Bjørnov i underholdningsteltet, Hvaler Gjestgiveri.


30. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen






31. juli: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


31. juli: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen






Dette skjer i august




1.august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


1. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


Sommerutstillingen 2018 på ØKS


1. august: Argentinsk Tango i Musikkpaviljongen




2. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


2. august: Salmefestivalen i Solbukta starter. På scenen: Anita Skorgan. Emilia Lindberg (Sveriges store sangevangelist-komet).


2. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


2. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


2. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




3. august: Gressvik Summerparty. På scene: Glenn Hughes pref.classic Deep Purple live.


3. august: Salmefestivalen: Mamas Garden og Harald Høydah.


3. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


3. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


3. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


3. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




4. august: Gressvik Summerparty: På scenen: Chris Thompson og Mads Eriksen Band.


4. august: Salmefestivalen: Oslo Soul Childre, Ulf «Uffe» Christiansson og BariziBand.


4. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


4. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


4. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


4. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




5. august: Salmefestivalen: Håvard Gryting, Morten Gjerløw Larsen og Stig Lindell (m.fl.) pluss «Gaithers hit».


5. august: "Myten om fru Birgitte" - en dramatisert omvisning, Elingaard Herregård


5. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


5. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




6. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


6. august:




7. august: Stian Joneid og Jon Willy Rydningen. Østre Fredrikstad kirke. Gratis inngang, kollekt på vei ut.


7. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


7. august:




8. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


8. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


8. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




9. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


9. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


9. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


9. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




10. august: Brukenfestivalen Ungdomsarrangementet Rusfri Bruken. Disse står på scenen: Silje, Rebecca, Peachberry (Campbruken), dj Samsam feat. DJ Juli Sax, Stian og Malin Joneid. Ella og Magnus (mgpjr) og Ulrikke Brandstorp.


10. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


10. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


10. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


10. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




11. august: Engelsvikdagen 2018, Engelsviken


11. august: Brukenfestivalen. Disse står på scenen: DJ Samsam feat. Juli Sax, Silje, Peachberry, Odd René Andersen, Stian Joneid, Jeanette Heidenstrøm, Malin Joneid, Alex Rosén, Lars Erik Blokkhus, Bya og Simon Hauge.


11. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


11. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


11. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


11. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


11. august: Barnas aktivitetsdag




12. august: "Myten om fru Birgitte" - en dramatisert omvisning, Elingaard Herregård


12. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


12. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




13. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




14. august: Heidi Gjermundsen Broch i Østre Fredrikstad kirke. Gratis inngang, kollekt på vei ut.


14. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


14. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




15. august: Magne Kaspersen med sine sang-glade venner oppsummerer sommer’n. Gratis, men bidrag til menighetens barne og ungdomsarbeide er velkomment. Spjærøy kirke.


15. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


15. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


15. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




16. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


16. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


16. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




17. august: Den første av to helger med Cornelis Vreeswijks låter, med Alexander Hermansen om bord i «Najaden».


17. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


17. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


17. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


17. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




18. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


18. august: Tre om Taube presenterer «I en vik hör man musik», Engelsviken brygge.


18. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


18. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




19. august: "Myten om fru Birgitte" - en dramatisert omvisning, Elingaard Herregård


19. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


19. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




20. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




21. august: Bjørnar Spydevold og Eva Iselinn Erichsen. Østre Fredrikstad kirke. Gratis inngang, kollekt på vei ut.


21. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




22. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


22. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




23. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


23. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




24. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


24. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




25. august: FBJs Lørdagskonsert får besøk av Drammen Bluesband. Havnelageret.


25. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


25. august. Lunsjkonsert i Glemmen kirke.


25. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


25. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS


25. august: Peppa Gris på Litteraturhuset Fredrikstad


26. august: "Myten om fru Birgitte" - en dramatisert omvisning, Elingaard Herregård


26. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen


26. august: Sommerutstillingen 2018 på ØKS




27. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




28. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




29. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen






30. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen






31. august: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


31. august: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad






1. september: Båthusrevyen 2018 - Fredrikstadguttane - Båthuset Scene


1. september: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen




2. september: Tordenskiold har ankommet Bar 1567, Fredrikstad Museum i Gamlebyen